Nie wiesz, jak pomóc klientowi z kontuzją?
✓ Testuj nie zgaduj
✓ Dowiedz skąd wzięła się kontuzja
✓ Znajdź przyczynę, a nie tylko przeciwdziałaj jej negatywnym skutkom
... BEZ zmiany nawyków nie OSIĄGNIEMY OCZEKIWANYCH EFEKTÓW!
KUP TERAZPołączenie terapii ruchowej i treningu to my - Global System Patterns. Chcielibyśmy podzielić się z Tobą...
Nie pozwól, aby ból ograniczał Twoich podopiecznych w codziennym funkcjonowaniu.
Czego oczekujesz?
➔ Trafił do Ciebie podopieczny z dolegliwościami bólowymi i nie wiedziałeś, jak sobie z tym poradzić?
➔ Prowadzisz podopiecznego przez dłuższy okres i brakuje efektów?
➔ Podopieczny przestał progresować i nie wiedziałeś, jaka jest tego przyczyna?
Jeżeli w Twojej głowie pojawiła się chociaż jedna odpowiedź TAK, oznacza to, że szkolenie jest skierowane dla Ciebie.
Mimo stosowania protokołów powrotu do aktywności, te same kontuzje wciąż powracają.
Zwróć uwagę, że problem np. z kolanem może nie dotyczyć tylko samego kolana. Deficyty w pracy obręczy biodrowej czy stopy, mogą być kompensowane właśnie w kolanie, gdzie teoretycznie objawia się problem.
Zamiast skupiać się na pracy izolowanej wokół jednego segmentu lub struktury, spójrzmy na ruch bardziej globalnie.
Jak chcesz uzyskać efekt, jeśli wykorzystywane wcześniej metody nie sprawdzały się w praktyce?
To dużo prostsze niż myślisz.
Odpowiednio dobrana strategia, którą wykonasz krok po kroku to droga do upragnionego rezultatu.
Ten program jest czymś, czego nie próbowałeś wcześniej.
Testuj nie zgaduj
Ocena, jak aktualnie wygląda sytuacja i na czym powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności. Punkt wyjścia, a w przyszłości będzie odnośnikiem do kontroli postępów.
Optymalizacja ruchu
Często pomija się fakt, jak została pokonana droga z punktu A do punktu B. Całościowe spojrzenie na ruch rozszerza nasze horyzonty. Często droga i te teoretycznie małe odchylenia będą miały ogromny wpływ na całość.
Ocena wizualna to nie wszystko
Stanowi ważny, ale nie jedyny element całej układanki. Dlatego też każdy z trenerów / terapeutów powinien dysponować pewnymi funkcjonalnymi testami, dzięki którym zbliży się do odnalezienia przyczyny danego problemu lub dolegliwości.
Regresja dla progresji
Aby zachodziły korzystne zmiany, na których nam zależy, warto zrobić krok w tył, aby potem zrobić więcej kroków w przód. Jest to kluczowe w kontekście minimalizacji ryzyka ewentualnych kontuzji.
Ruch a w efekcie napięcie
Szukamy napięcia przed ruchem, a spójrzmy na to w inny sposób. Napięcie jako efekt wykonywanego ruchu, a nie na odwrót.
Znajdź przyczynę i działaj skutecznie.
Na podstawie konsultacji możemy znaleźć przyczynę danej dolegliwości i dobrać odpowiedni plan działania — a to znacząco przyspieszy cały proces
Chcesz wiedzieć dlaczego większość metod treningowych, które testowałeś nie działa?
Najczęściej spotykane podejście do terapii ruchowej nie działa
➔ Rolowanie, mobilizowanie, rozciąganie
➔ Dziesiątki aktywacji przedtreningowych
➔ Bazowanie tylko na ocenie wizualnej
➔ Ból nie jest wyznacznikiem dobrze zrobionego treningu
Podejście do terapii ruchowej w koncepcji GSP
➔ Odpowiednio zaprojektowany ruch
➔ Znalezienie źródła problemu
➔ Ruch a w efekcie napięcie
➔ Zniesienie dolegliwości bólowych
3 najczęstsze mity, przez które Twój podopieczny nie osiąga efektów
Musisz coś napiąć, żeby to poczuć
W naszej praktyce szukamy ustawienia ciała ruchem. To ruch w efekcie wywołuje napięcie, nie na odwrót. Najczęściej wygląda to tak, że ćwiczący ma wypracowaną całą sekwencję napinania przed wykonaniem ruchu - „napnij to”, „usztywnij to”...
Im więcej, tym lepiej
Analiza nawyków to nieodłączny element naszej pracy. To jaka jest dominująca aktywność w ciągu dnia, jak wygląda chód czy sama technika wykonywanych ćwiczeń. Teoretycznie wykonamy ruch z punktu A do punktu B, jednak jak pokonamy tę drogę — to będzie niezwykle ważne.
Jedno rozwiązanie dla wszystkich
Pojęcia takie jak: indywidualizacja, personalizacja są niezwykle ważne w kontekście planowania treningów. Pamiętajmy jednak, że metod treningowych jest mnóstwo, a najważniejszych zasad kilka.
Wyobraź sobie, jak będziesz się czuć, gdy:
- Podniesiesz efektywność swojej pracy.
- Zrozumiesz mechanizmy kompensacji ciała, które prowadzą do kontuzji.
- Będziesz umieć zaplanować dalszą progresję pracy na podstawie obserwacji i własnych doświadczeń.
- Dysponujesz odpowiednimi narzędziami, które wykorzystasz w praktyce.
- Wraz z sukcesami podopiecznych będziesz więcej zarabiać.
Czy chciałbyś zyskać większą skuteczność w swojej pracy?
Co mówią inni o naszym kursie?
Bartosz Sakowicz
Szkolenie "Screening przedtreningowy" jest adresowane do wszystkich, którym zależy na poprawie przygotowania motorycznego czy optymalizacji ruchu. Jego uczestnicy zostają zapoznani z modelem pracy według koncepcji GSP. Prowadzący w jasny sposób wyjaśniają niesłuszność niektórych ogólnie przyjętych i często powielanych praktyk. Przy czym nie faworyzują jednego autora czy szkoły treningu. Pokazują jak skuteczna jest celowana praca, która polega na określeniu, a następnie wyrównaniu deficytów i nadmiarów strukturalnych klienta. Otwartość zespołu GSP oraz ich interdyscyplinarne podejście sprawia, że otrzymujemy narzędzie, dzieki któremu możemy pracować z każdym bez względu na poziom zaawansowania czy uprawianą dyscyplinę sportu. Narzędzie to w postaci protokołu ćwiczeń jest szczegółowo przedstawione w czasie szkolenia. Prowadzący zachęcają do dyskusji, a co najważniejsze nie zostawiają żadnego pytania bez odpowiedzi.
Olga Michałkiewicz
Współpraca z GSP Clinic to najwyższy poziom.
Wojciech Prokopowicz od 2017 pomaga mi w optymalizacji ruchu i w walce z kontuzjami jakie spotkały mnie trenując zawodowo.
Dla Wojtka jest ważne, abym treningowo była bezpieczna i w trakcie pracy nie odczuwała dyskomfortu bólowego, ale najważniejsze dla niego jest abym mogła normalnie funkcjonować na co dzień.
Ponad dwa lata przewlekłego bólu kolana przy chodzeniu, bieganiu, siadaniu, wstawaniu…. Mało komfortowe, co? Na początku poszukiwań rozwiązania powiedziałam - Wojtek! Jak nie boli mnie, kiedy jeżdżę na rowerze i jak wiosłuje to jest spoko co?! Usłyszałam - nie Olga. Nie jest spoko. Masz normalnie funkcjonować na co dzień, bez bólu. Trzeba działać, wdrażamy protokół i musisz to zrobić. 16 tygodni. Bądź cierpliwa.
Pełne zaufanie. I mam tego efekt. Wychodzę na prostą, pierwsze tygodnie bez bólu.
Nie zrobiliśmy tego sami!
Dziękuje również Kamilowi Koczwara oraz Patrykowi Bojsa za dokończenie ze mną protokołu już na zgrupowaniach w reprezentacji. Cały czas ma mnie na oku, bo praca będzie jeszcze trwała co najmniej rok.
Szczerze zapraszam do GSP.
Mateusz Rybak
Współpracę z GSP Clinic rozpocząłem od samego początku istnienia tej placówki, świetna atmosfera , miła obsługa, i rodzinny klimat , a przy tym ludzie z ogromną wiedzą.
Trafiłem tam przez wcześniejszą współpracę z jednym z współwłaścicieli Wojciechem Prokopowiczem , który pomaga mi w przygotowaniach do walk juz od ponad czterech lat , początkowo były to tylko przygotowania siłowe z czasem rozwinęło się to w prace nad aparatem ruchu, i wyciąganiem mnie z wszelakich kontuzji i urazów.
Przez te kilka lat pracy z Wojciechem, mogłem widzieć jak się rozwija, pogłębia wiedzę ,aby móc pomagać swoim podopiecznym. Wyciągał mnie z wielu kontuzji, przy których inni rozkładali ręce, jak na przykład powracający koszmarny ból pleców, trapiący mnie do tego stopnia, że nie byłem w stanie sam zakładać skarpetek z rana. Wojtek spędzał wiele godzin przy mnie na kozetce szukając przyczyn powracających kontuzji, analizował , i układał plany treningowe które przerabialiśmy godzinami, tak abym mógł uwolnić się od urazu. 3 miesiące pozniej, bez kontuzji, bólu , w pełni sprawny byłem już w stanie stoczyć kolejną walkę zawodową na zasadach MMA.
Gsp Clinic pod wodzą takiej osoby szybko stało się jednym z najlepszych miejsc w Polsce dla sportowców zawodowych, amatorskich, jak i wszystkich osób szukających pomocy w walce z wszelkimi rodzajów bólami i kontuzjami. Ludzie z ogromną wiedzą, pasjonujący się w tym co robią - tak można opisać całą kadrę GSP.
- Maciej Telatycki
Do GSP Clinic kilka lat temu sprowadziła mnie poważna kontuzja z którą bardzo długo nie mogłem się uporać. Wojtek wraz z Kamilem od razu zobaczyli, że to tylko wierzchołek góry lodowej wynikający z braku mobilności biodra, barków etc.
Zaczęliśmy pracować nad słabymi punktami, na nowo musiałem nauczyć się wykonywania ćwiczeń, pracy łopatką a także użycia odpowiednio oddechu oraz core.
Bardzo spodobało mi się ich podejście do ciała człowieka oraz inne (absolutnie nie mylić ze złym 😄) spojrzenie na ruch 🏃🏽
Po pewnym czasie zacząłem jeździć na ich szkolenia i czerpałem coraz więcej wiedzy
Jako, że jestem trenerem personalnym, całą swoją zdobytą wiedzę przekładam na prace z klientami co okazało sie strzałem w 10!! Bardzo szybko zaczęło przynosić to zamierzone efekty i przełożyło sie to na wyniki moich podopiecznych.
Do tej pory współpracuje z GSP i mam tego świetne efekty! Dźwigam bez bólu, ciagle progresuję a także nie czuje się tak zabetonowany jak kiedyś! Lepszej współpracy nie mogłem sobie wymarzyć! ❤️
Co znajdziesz w naszym kursie?
Optymalizacja ruchu i techniki
- zmiany na przestrzeni ostatnich lat
- geneza najczęstszych dolegliwości bólowych
- aktywność fizyczna a profilaktyka urazów
Screening przedtreningowy
- rola wywiadu przed rozpoczęciem współpracy
- gdzie kończą się nasze kompetencje?
- ocena statyczna i dynamiczna
- funkcjonalne testy mięśniowe (FTM)
Nauka ruchu
- piramida optymalnego przygotowania motorycznego
- umiejętności miękkie w procesie nauki
- etapy nauczania
- rola i rodzaje wskazówek w treningu
Oddech — rola w treningu
- jak to najczęściej wygląda?
- najczęstsze mity na temat oddechu
- reedukacja oddechowa
- stabilność tułowia i ciśnienie wewnątrzbrzuszne (IAP)
Chód i jego reedukacja
- chód jako ćwiczenie w treningu
- przyspieszenie i prędkość maksymalna a przeniesienie do chodu — przykładowe rozwiązania treningowe
- elementy poruszania wielokierunkowego w kontekście wypracowanej pozycji
Plyometria i praca z piłkami lekarskimi
- sposoby klasyfikacji treningu plyometrycznego
- użycie piłek lekarskich w pracy nad optymalizacją ruchu
Optymalizacja wzorców ruchowych w treningu
- technika podstawowych bojów: przysiad, martwy ciąg, wyciskanie sztangi leżąc
- omówienie najczęściej występujących błędów
- case study — korekcje i ćwiczenia dodatkowe
Case study i przykładowe rozwiązania treningowe
- ból biodra
- ból kolana
- ból w okolicy obręczy barkowej
- ból w obrębie grupy kulszowo- goleniowej
* DODATKOWO *
Uczestnicząc w kursie otrzymasz następujące bonusy
Bonus 1
Materiał z rozgrzewką, którą wykorzystasz w praktyce.
Bonus 2
Pierwszy miesiąc subskrypcji GSP za 28.47zł zamiast 39zł.
Co zawiera nasze szkolenie?
Z tym szkoleniem otrzymujesz:
1. Szkolenie stacjonarne (Wartość 2000zł)
2. Niepublikowane case study z naszej pracy (Wartość 497zł)
3. Skrypt z przeprowadzania Funkcjonalnych Testów Mięśniowych (Wartość 97zł)
4. Protokół wstępu (Wartość 197zł)
5. Interpretacja testów oraz bazowanie na doświadczeniu Wojtka, Kamila i Michała (Wartość BEZCENNE)
Całkowita wartość = (6990zł)
Wszystko ok, ale nadal mam parę pytań
No problem - sprawdź najczęściej zadawane pytania...