Praca trenera GSP

trening Jun 10, 2023

Wszyscy jesteśmy tacy sami...

Pojęcia takie jak: indywidualizacja, personalizacja są niezwykle ważne w kontekście planowania treningów. Pamiętajmy jednak, że metod treningowych jest mnóstwo, a najważniejszych zasad kilka.

Każdy z trenerów ma wypracowany swój indywidualny system działania, który tworzymy na podstawie naszej edukacji, przebytych szkoleń czy doświadczeń w pracy z ludźmi. W miarę upływu czasu zaczynamy zauważać podobieństwa między przypadkami. Tworzymy swój własny schemat działania, który wykorzystujemy na pierwszej konsultacji, co stanowi punkt wyjścia do dalszych działań.

W naszej praktyce szukamy ustawienia ciała ruchem. To ruch w efekcie wywołuje napięcie, nie na odwrót. Najczęściej wygląda to tak, że ćwiczący ma wypracowaną całą sekwencję napinania przed wykonaniem ruchu - „napnij to”, „usztywnij to”...

Zobaczmy, że bardzo często jesteśmy w stanie wypracować zakresy ruchu, ale są one przepracowane w minimalnym stopniu. Nie wystarczy tylko wykonać kilku mobilizacji czy rozciągnięć i czekać, aż wszystko zacznie działać. Musimy nauczyć się wykorzystywać możliwości, które posiadamy w ciele.

Dzięki testom całego ciała mamy dane do analizy ruchu. Jesteśmy w stanie znaleźć przyczynę danej dolegliwości, aby móc efektywniej pracować i realizować założenia treningowe. Każdy będzie dysponować inną bazą testów i rzeczy, które będzie sprawdzać. Nie ważna będzie jednak ilość tych testów, a umiejętność ich interpretacji i wyciągania wniosków.

Analiza nawyków to nieodłączny element naszej pracy. To jaka jest dominująca aktywność w ciągu dnia, jak wygląda chód czy sama technika wykonywanych ćwiczeń.
Możemy zobaczyć, w jakie kompensacje wchodzimy, aby utrzymać wykonywanie danej funkcji. Teoretycznie wykonamy ruch z punktu A do punktu B, jednak jak pokonamy tę drogę — to będzie niezwykle ważne.

Wykorzystując funkcjonalne testy mięśniowe (FTM) możemy sprawdzić jak współgrają ze sobą poszczególne segmenty ciała i wyłapać ewentualne deficyty, które warto wypełnić.
Przykładem może być testowanie grupy kulszowo-goleniowej, która reaguje w odpowiedni sposób, a poszczególne mięśnie nie. Na samym końcu wszystkie elementy będą składać się w jedną całość. Przeprogramuj swoje ciało do ruchu i efektywnie wypracuj nowe wzorce.

Dla kogo jest ten kurs?
Dla fizjoterapeutów, trenerów i adeptów świadomego ruchu. Jeżeli ukończyłeś multum kursów, masz wiele narzędzi to użytku, a nadal nie wiesz, co, jak i kiedy oraz z kim wykorzystać w pracy — to szkolenie jest dla Ciebie.
Jeżeli jesteś fizjoterapeutą, zamkniętym w gabinecie i czujesz, że brakuje Ci praktyki w ruchu — pomożemy Ci dołożyć brakujący puzzel do Twojej fizjoterapeutycznej praktyki.

Aby poprawnie zdiagnozować aparat ruchu potrzeba dobrych i skutecznych narzędzi.

Podczas kursu uczestnicy zdobędą najnowsze umiejętności z zakresu diagnostyki, które pozwolą im oceniać zakres ruchu, mobilność, stabilność, koordynację ruchową, słabe punkty, niewygodne pozycje i wiele innych czynników u swoich klientów poparte obiektywizacją danych w postaci pomiarów VBT na macie plyometrycznej, akcelerometrach czy też bieżni Zebris.

Dzięki temu, uczestnicy będą wiedzieli, jakie ograniczenia i możliwości należy uwzględnić podczas współpracy oraz jak tworzyć spersonalizowane plany treningowe dostosowane do potrzeb klienta.

Podczas szkolenia Trener GSP kursanci będą wyposażeni w podstawowe narzędzia i umiejętności praktycznej analizy ruchu, potwierdzoną analizą video wyznaczając paramtery chodu czy biegu - przeprowadzania podstawowych i zaawansowanych testów, nie zapominając o uwzględnieniu ćwiczeń plyometrycznych, zmiennego środowiska oraz dogłębnego zrozumienia ruchu.

Całość zostanie zwieńczona egzaminem, aby żadne kwestie poruszane na szkoleniu nie zostały pominięte.

Egzamin pozwoli ocenić stopień przyswojenia wiedzy i praktyki przez uczestników kursu.

Po ukończonym kursie i egzaminie uczestnicy będą w stanie:

    Przeprowadzać analizę ruchową i oceniać aktywność fizyczną w subiektywnych i obiektywnych testach
    Planować proces diagnostyczno-treningowy
    Interpretować zlokalizowane deficyty globalne oraz lokalne
    Ocenić wydolność tlenową oraz wytrzymałość klienta
    Zweryfikować ograniczenia ruchomości poszczególnych stawów
    Sprawdzić deficyty siły mięśniowej dla poszeczególnych wzorców ruchowych
    Znaleźć silne i słabe ogniwa u klienta za pomocą odpowiednich testów
    Dobierać interwencję ruchową odpowiadającą idealnie potrzebom klienta

Na stronie sprzedażowej:

https://szkolenia.globalsystempatterns.pl/

Znajdziesz wszystkie potrzebne informacje o naszych kursach oraz o możliwościach płatności (PayU, raty 0%, BLIK, przelew internetowy).

Zapraszamy na kurs trenera GSP!